Dvojboj na začátku skautského roku

Autor: administrator <rikki.rtt(at)centrum.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 19. 09. 2012

Podle naší dlouholeté střediskové tradice (vznikla tuším loni) je odpoledne prvního pátku ve školním roce vyhrazeno střediskovému setkání. Hlavními tématy tohoto setkání jsou vzpomínky na proběhlý tábor, vzájemné vyprávění svých prázdninových dobrodružství a spřádání plánů na další rok.
Následující sobota pak byla využita k uspořádání akce Dva tisíce pokladů určené všem přiměřeně starým dětem z Kynšperka. Účastníci z této akce odcházeli nadšení, což nám dává naději, že je i nadále budeme vídat na našich schůzkách a akcích.

Páteční slavnostní zahájení skautského roku bylo určeno nejen dětem, ale byli pozváni také rodiče. K našemu milému překvapení jich pozvání přijalo poměrně hodně. A tak po úvodním slově vedoucího střediska si všichni ti, kdo si během tábora vysloužili své malé vyznamenání, svou chvíli slávy užili před opravdu velkým publikem.

Zlatým hřebem odpoledne ale bylo promítání táborových fotek v naší klubovně, kam se celá dvougenerační banda přesunula. Kdybych nechtěl vyděsit ty, kteří věří, že k takové situaci může skutečně dojít, napsal bych, že klubovna praskala ve švech. Komentování promítaných fotek se ujal fotograf Smích, ale nikdo si nenechal ujít příležitost přispět svou vtipnou poznámkou, takže promítání proběhlo ve velmi rušné a veselé atmosféře.

"Snad přijde alespoň deset dětí jako loni", utěšovali jsme se před začátkem akce Dva tisíce pokladů. Téměř třicet dětí, které se objevily na místě srazu s touhou získat něco z toho množství pokladů, nás opravdu překvapilo. A proč Dva tisíce pokladů? Podobně nazvané akce totiž v tomto čase probíhají přibližně na dvou tisících dalších místech v ČR. Tohle velké číslo odpovídá počtu skautských středisek v ČR.

Aby si děti svůj poklad zasloužily, musely projít těžkými zkouškami a prokázat schopnosti skutečných hledačů pokladu. Naštěstí ale všichni příchozí byli pravděpodobně bývalými profesionálními lovci pokladů a tak všechny překážky překonali vcelku hladce a všichni spolu se vydali na lov pokladu. Dalo jim to velkou práci, ale dostali se až k cíli. A co bylo tím pokladem? Pro každého pár bombónů, dobrodružný časopis, tetování .... a hlavně jeho budoucí skautské středisko!