Drakiády 2012: Cheb a Kynšperk

Loni jsme po dlouhé přestávce opět učili létat své vlastnoručně vyrobené draky. Pro loňský velký úspěch byly Drakiády pořádány i letos.

Krajská drakiáda v Chebu dne 20.10.2012

Krajská drakiáda letos probíhala trochu jinak. Dopoledne, kdy je tradičtě mlha a vítr nefouká, strávili účastníci besedou s oldskauty a promítáním starých táborových snímků. Oldskauti zavzpomínali na své skautské začátky a začátky svých středisek. Byli zde oldskauti z Habartova, z Dakoty Cheb, z M. Lázní, z Františkových Lázní, dospělí vedoucí z Kynšperka, z Orionu a Lilie z Karlových Varů. Bohužel nepřijela z Karlových Varů Alka s Heřmánkem, kteří se na setkání těšili a byli by opravdu nejstaršími skauty.

Po poledním pečení buřtů začala samotná drakiáda. Se svými draky nastoupilo kolem 35 skautů. Disciplina dospěláků zůstala letos neobsazená. Majitelé draků pak soutěžili v těchto disciplínách:
1. PŘEDSTAVENÍ SvÉHO DRAKA (PÍSNIČKOU,BÁSNIČKOU, VYPRÁVĚNÍM)
2. ESTETICKÝ DOJEM
3. VLASTNÍ LÉTÁNÍ DRAKŮ. Zde byli Kynšperáci nejúspěšnější - Marušce a Kubíkovi létali draci nejdéle.
Bohužel ale opět vítr nefoukal, ale aspoň svítilo slunce. Letos se zúčastlili draci z Kynšperka, z Chebu Dakoty i stř. Šedého vlka,z Lilie K.Vary, z Lokte. Všichni zúčastnělí dosptali nějakou odměnu, takže to nikomu nebylo líto a těšíme se zas na další ročník!

Kynšperská drakiáda dne 21.10.2012

Letos jsme drakiádu naplánovali na široké louky pod bažantnicí, aby tam bylo dostatek místa. Bohužel, odpoledne svítilo slunce jak v létě, lísteček se skoro nepohnul. Ti, co to nevzdali a přišli, běhali po louce, drak se jim vznesl a chvíli létal, ale byla to spíše běžecká disciplina. Do 16 hodin jsme poctivě zkoušeli, jak naši draci létají. Proto si také všichni účastníci zasloužili sladkou odměnu a diplom na památku.

A jak se říká - kdo si počká,ten se dočká - po 16. hodině začal foukat větřík, který stačil k tomu, aby draci lítali sami, bez běhání a vysoko ve vzduchu. Takže vytrvalci si to nakonec pěkně užili.

| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 11. 2012 | 460 přečtení | Počet komentářů: 660 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek