Rukodělky a Drakiáda na Želvě v Chebu

Drakiáda je tradiční celokrajská akce, kterou pořádají již 4. rokem oldskauti. Záštitu nad celou akcí mají oldskauti z Dakoty Cheb. Drakiády se účastníme pravidelně každý rok, bezkonkurenčně nejlepší jsou draci postavení J. Rozmušem - Lovcem. Letos jsme soutěžili v kategoriích světlušky+vlčata, skautky a R+R+činovníci. Můžeme se pochlubit, že jsme vybrali většinu vyhodnotitelných cen, ale odměnu dostali všichni účastníci.

Letošní hodnocené disciplíny byly:

1. Létající vlastnosti draka (Lovec, světlušky, vlčata, Maruška skautka), někteří draci létali úžasně.
  2. Konstrukce draka (opět i Kynšperáci) Opět zde bylo docela dost různých a zajímavých staveb.
  3. Téma na drakovi: Vzpomínka na tábor. Zde jsme viděli namalovaný celý tábor, táborový oheň, činnosti z tábora. Mnohé kresby - opět velmi pěkné.
Po neblahých zkušenostech prvních dvou let s větrnými podmínkami jsme přesunuli Drakiádu až na odpoledne, kdy i v údolí Želvy začíná foukat vítr. Začátek byl tedy ve 14 hodin, ukončení před 17. hodinou. Počasí bylo krásné, od rána svítilo slunce a lísteček se nehnul, odpoledne se smiloval sv. Petr a aspoň trochu foukalo. Celkem se drakiády zúčastnilo 79 lidí.

Dopoledne bylo věnováno rukodělným činnostem. Ty měla celé na starosti Mája. Ve velkém sále klubovny se sešlo 52 dětí a jejich doprovod. Zorganizovat činnost a zabavit takovou velkou a věkově různorodou skupinu dalo docela zabrat, ale podařilo se, opět díky ochotným pomocníkům, kteří přijeli a zapojili se. První pracovní blok bylo vyrábění pohádkového draka, který také létá. Tak se zde sešlo mnoho pestrobarevných roztomilých dráčků, které si všichni venku vyzkoušeli. Kdo byl hotový, mohl si obarvit a vyzdobit pohádkové sádrové odlitky a ty si pak vzal i domů.

Poté byl čas na oběd, nejen z vlastních zásob, ale hlavně se všichni těšili na vlastnoručně opečeného buřtíka! Oheň již během dopoledne rozdělali a udržovali roveři Pískle a Krtek.

Po obědě jsme se vrátili do sálu a byly připravené další rukodělné činnosti. Na řadu přišly zase pastelky, vodovky, nůžky, lepidlo- a hlavně šikovné ruce. Děti si vyzkoušely a vyrobily papírové skládačky, lámaly se hlavu u tangramu Kolumbovo vejce, kdy z několika dílků sestavovaly mnoho různých podob, vybarvovaly mandaly a různé obrázky.Na víc už bohužel nezbyl čas. Další připravené činnosti nám zůstanou na další ročník, případně si je mohou děti s vedoucími vyrobit na svých schůzkách. Pak dostali účastníci posilňovací dračí nápoj (výborné kakao) a plynule jsme přešli na drakiádu.

Lví skaut.
Na závěr dnešní akce bylo krásné zakončení. Na něm výchovná zpravodajka KRJ se. Kačí společně s držitelem odznaku Lví skaut Jiřím Veselým předali tuto nejvyšší odborku Pískleti-Jakubovi Jestřábovi ze střediska Dakota Cheb.
Tento odznak může získat skaut do 18 let, po splnění 1. stupně zdatnosti a předepsaných odborek. Předpokládá se bezúhonné skautské chování. Poté se může pokusit o plnění 2.stupně.

| Autor: administrator | Vydáno dne 21. 10. 2013 | 1019 přečtení | Počet komentářů: 1504 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek