Tábory

Tábor plný duhy, Krásno 2014

Letošní skautský rok byt tradičně zakončen společnými čtrnácti dny, na skautském táboře. Přestože jsme zvolili tradiční místo, naši Ďuriho louku u Krásna nad Teplou, byl letošní tábor dosti netradiční. Situace před táborem, která vyvrcholila tím, že při našem příjezdu stále nebyla louka posekaná, nás spíše od pořádání tábora odrazovala, ale myslím, že je dobře, že jsme vytrvali.

Letos jsme vyzkoušeli vyjet na tábor, tedy holou louku, bez jakýchkoliv příprav na místě (hrabání trávy, kopání latrín). Díky velké přízni rodičů a skautských kamarádů jsme skutečně během dvou a půl dnů zvládli postavit tábor tak, aby mohly přijet děti. Letošní tábor nebyl ve znamení klasické táborové hry, ale zato si naše děti vyzkoušely spoustu různorodých činností. Od naprosto všedních samozřejmostí nutných k samotnému chodu tábora, jako že je potřeba do tábora přivézt vodu či přitáhnout dřevo, si mladí skauti vyzkoušeli třeba postavit bránu do tábora, vytvořit vlastní originální masku, batikované tričko či zcela originálně smaltovanou lžíci. Největší zážitky se však točily kolem táborové kuchyně, kdy si děti vyzkoušeli uvařit maso v Setonově hrnci či upéct v ohni vlastní chleba. Vzhledem k velmi příznivému počasí byl opět velkou hitparádou krásenský rybník v dohledu od tábořiště. Poklidný chod tábora narušil až meteorit, který jedné bouřlivé noci dopadl mezi naše stany. Bylo však na první pohled zřejmé, že k nám dopadla jen jeho část a že meteorit skýtá mnohé shody a bájným kamenem krudumským. A tak se skupina našich statečných skautů vydala po jeho stopách a z jeho záhadných znaků, které v sobě ukrýval, rozluštila, kde se skrývá poklad. Samozřejmě jsme netrávili čas jen v táboře. Zcela tradičním výletem je návštěva krásenské rozhledny, dalšími cíli, které skauti navštívili, jsou Komářích rybníků, hornické muzeum v Krásně či cukrárna v Horním Slavkově. Velký celodenní výlet měl svůj cíl v bývalém lomu Jeroným, který je nově od letošního roku otevřen pro veřejnost a který si tak děti mohly projít a zjistit, jak se v dobách dávno minulých těžil cín.

Myslím, že jsme si čtrnáct dní bez vymožeností dnešní doby krásně užili, sblížili se, vytvořili nová pouta a přátelství. Všechny, kteří si chtějí na společné dva týdny zavzpomínat, srdečně zveme dne 6. září od 18. hod na naši klubovnu, kde se bude konat první oficiální potáborové vzpomínání a promítání fotek.

Ani letos by se náš tábor nemohl konat bez podpory a přízně mnoha a mnoha lidí, kteří se podíleli jak na jeho přípravě, tak i na chodu samotném. Děkuji proto všem, kdo se jakkoliv zasloužil o to, aby tábor proběhl, děkuji rodičům za pomoc se stavbou a bouráním tábora, zvláštní poděkování tradičně patří paní Mgr. Moravčíkové za vybavení táborové lékárny.

| Autor: administrator | Vydáno dne 17. 08. 2014 | 693 přečtení | Počet komentářů: 251 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek