Fšehochuť

Tajemné pouště (pod)krušnohoří

Při jednom z nečetných návratů domů a zastávce za povinnostmi v Sokolově mě zaujal oranžový plakát. Podlehl jsem jeho vábení... Vyklubala se z toho jedna z opravdu pěkných výstav.

Opravdu jsem netušil, že naše doly a výsypky mají tolik společného s islandskou neporušenou přírodou, s horskými útvary v Pyrenejích nebo třeba s americkým Grand Canyonem.

Kromě zajímavých srovnání, informací o sukcesních pionýrech na těchto stanovištích a velmi pěkných fotografií přináší výstava Tajemné pouště (pod)krušnohoří i dobrou zprávu: naše "pouště" fakt žijou!

Výstava není velká - projdete ji za pů hodiny. Ale měli byste si pospíšit - končí příští neděli. A třeba budete mít štěstí a (stejně jako mě) vám dají místo patnáctikorunové vstupenky desetikorunovou:) Doporučuju.

| Autor: Rikki | Vydáno dne 27. 05. 2007 | 1151 přečtení | Počet komentářů: 597 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek