Kronika

Valentýnské běsnění 2012

Jsou tomu již 4 roky, co jsme poprvé vyjeli s hangárem na svátek sv. Valentýna do Krásna. Letos přišla změna, zaběsnili jsme si hluboko v lesích mezi Novou Rolí a Smolnými Pecemi na malé chatě Rolava River.

Jak název nabádá, přímo pod chatou teče Rolava, která nám poskytla jedny z nejsilnějších zážitků víkendu, ale nebudu předbíhat. Vyrazili jsme v hojném počtu a jak spočítal jeden z prvně zúčastněných, věkový průměr padl na krásných 20,3 let. Při zařizování chaty jsem byla upozorněna na to, že chvíli potrvá než se prostor vytopí, ale jako sytý hladovému nevěří, ani já v teple domova nevěřila, že by mi mohly u stolu mrznout nohy- na trenýrkovou teplotu nedošlo. V pátek večír jsme dorazili do Nové Role, odkud jsme se vydali na chatu podél řeky, tedy po kluzišti kolem řeky. Dala jsem si předsevzetí, že zážitek nemusí být pozitivní, ale hlavně silný, a tak jsem do seznamu napsala, že baterky netřeba. Večer jsme okusili, jak dobré topinky umí místní kamna, a pomocí hry se naladili na tu pravou valentýnskou náladu.

Sobotní den jsme zasvětili průzkumu okolí. V pozdně dopoledních hodinách jsme vyrazili proti proudu řeky směrem do Nejdku. Pro upřesnění, vyrazili jsme přímo po protiproudu řeky. Prostě pohodička, co vám budu vyprávět, po několika kilometrech se Vojťák s Ervínkem po pás propadli do vody a tak jsme je vyslali zpět a to rubem. Část zpáteční cesty (tentokrát po silnici) jsme je stopovali pomocí jejich mokrých ťápot, dokud se nenaskytla příležitost oběda na zamrzlém jezeře. Po návratu jsme se prozpívali a protopinkovali až do spacáku.

Hlášené noční teploty až -40°C nás nevylekaly, protože kdo má Boba, Vojťáka u kamen, zásoby jídla zapadané za troubou a zbytek zamrzlej u dveří, ten se bát nemusí. Děkuju všem zúčastněným a těšim se na další ročník.


| Autor: Pampe | Vydáno dne 14. 02. 2012 | 608 přečtení | Počet komentářů: 419 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Rubriky článků

Tento web byl takhle vytvořen a proto tak vypadá. Howgh.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server